Ukash Nedir

Ukash ; İngiltere merkezli, internet üzerinden alışveriş yapmanıza ve kredili sistemlere ( cep telefonu, gsm servisleri ) kredi ve kontör karşılığı para yüklemenize olanak sağlayan ön ödemeli karttır. Smart Voucher Ltd tarafından piyasaya sürülen Ukash Kartları, dünya üzerindeki 12.000 den fazla alışveriş sitesinde ve ödeme noktasında, para yerine geçmektedir. Kişisel bilgilerinizi saklı tutarak ödeme yapmanın en kolay yöntemi olan UKASH kartları, Dünya’nın en büyük online alışveriş sitelerinden kolayca ürünleri temin etmenize imkan vermektedir.

Tek kulanımlık Ukash kartları sayesinde kimlik bilgilerinizi vermeden içindeki bakiye kadar güvenle ödeme yapabileceksiniz.

UKASH kartlarının üzerinde bulunan 19 haneli dijital şifreleri kullanmak çok kolay !

Ödeme yapacağınız web sitesine üyelik girişi yapdıktan sonra, Ödeme Seçeneklerinden UKASH ‘ ı seçmeniz yeterlidir. Karşınıza gelecek ödeme ekranına 19 Haneli Dijital UKASH kodunu girerek, ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız ödeme tutarınız, kartınızda ki şifrenin karşılığı olan tutardan az ise, kartınızın içinde kalan para için otomatik olarak size 19 haneli yeni UKASH şifresi verilecektir. Bu sayede, UKASH ödemelerinde hiçbir kaybınız olmayacaktır.

Günümüzde, Avrupa’daki gelişen teknoloji sayesinde, ödeme seçeneklerine alternatif olarak üretilen ön ödemeli ve elektronik para kartı olan UKASH Kartlarını, bir çok online alışveriş sitesinde, hava yolu şirketinde, hediye mağazasında, internetteki iletişim programlarından hizmet almak için ve elektronik para transferinde kullanabilirsiniz.

Nerede Kullanabilirim ?

Ukash kartı anlaşmalı olduğu bütün sitelerde ve ukash simgesi gördüğünü bütün sitelerde kullabilirsiniz.Özellikle son yıllarda İnternet Kullanıcılarının alışveriş sitelerinden kredi kartı kullanmak istemediklerinden dolayı kullanımı artan ukash sistemini gönül rahatlıyla istediğiniz alışveriş sitesinde kullabileceksiniz.Aşağıda Ukash sitemi geçerli olan bazı büyük internet portallarının adreslerini görebilirsiniz.

Ukash kart ,günümüzde Avrupa’nın en çok kullandığı ön ödemeli kart olup, alternatif ödeme seçeneklerinden farklı olarak kullanacağınız miktarı kendinizin seçtiği para kartıdır. Yani artık pek de güvenilir olmayan sanal ortamda güvenli bir şekilde alışveriş yapmaktır.

Bunu biraz açacak olursak şu an milyonlarca insan internet üzerinden alışveriş yapmakta ve kredi kartlarının seri numaralarını göndererek kredi kartı bilgilerinin yanında kişisel bilgilerinin de ikinci ve üçüncü şahıslar tarafından görünmesine neden olmaktadır.Ne yazık ki bunun sonucunda birçok kişinin sanal ortamda yaptığı alışverişler dolayısıyla dolandırılmasına şahit olmaktayız.