Ukash Kart Nasıl Kullanılır?

İnsanların sanal ortamlarda yapmış olduğu uygulamalar noktasında ödemeleri gereken belirli ücret için genellikle kredi kartı ve benzeri ürünleri kullanmaktadırlar. Ülkemizde ve tüm dünya da son yıllarda meydana gelen bazı sorunlardan dolayı kredi kartı kullanımında bir azalma ve güvensizlik problemleri doğmaya başlamıştır. Bununda başlıca sebebi kişilerin alışverişler veya sanal ödemeler sırasında kredi kartı bilgilerinin istenmesi bazı siteler aracılığıyla yapılan dolandırıcılık ve sahtekârlık olaylarına karışmaktadırlar.

Art niyetli kişilerin yapmış olduğu bu uygulamalar noktasında ortaya koydukları durumlar göz önünde bulundurulduğu zaman kredi kartındaki bilgilerin çalınarak kişisel hesapların hırsızlık yoluyla boşaltılmaları söz konusudur. İşte bu sebeplerden ötürü tüm dünya da kredi kartı kullanımında bir azalmanın olduğu söylenebilmektedir. En azından sanal ortamlar üzerinden insanlar rahat bir şekilde alışveriş yapamamaktadırlar.

İngiltere de ortaya çıkan bir firma kredi karta veya sanal ödemeler sırasında meydana gelen bazı sıkıntılardan dolayı söz konusu güvensizlik probleminin minimuma indirilmesi hedeflenmektedir. İlk olarak da Ukash Kartsistemi olarak hayatımıza giren yeni bir sistemin varlığından söz etmek gerekir. Bu sistem aynı kredi kartı mantığı ile ödeme yapmanızı sağlamaktadır. Ama arasındaki iki farktan bir tanesi alışverişler sırasında ödeme yaparken Ukash Kart ile ödeme yaparsanız herhangi bir şekilde kişisel kimlik bilgilerinizi vermenize gerek yoktur. Diğer taraftan ise kredi kartında bankanın var olan limiti kullanırken, Ukash sisteminde ise var olmayan ve sizin ihtiyacınız doğrultusunda yatıracağınız para miktarı söz konusudur.

Bu durum ile birlikte ola ki kimlik bilgileriniz çalınmış olsa bile herhangi bir şekilde var olmayan paranın gitmesine neden olmaz aynı zamanda banka gibi kuruluşlara para ödemek zorunda kalmamaktasınız. Peki, Ukash Kartsistemine nasıl para yüklenmektedir? Bunun için sizlerin Ukash Kart satın almak için başvurduğunuz kurumsal ve resmi Ukash yetkili satıcılarından belirlenen ücretler doğrultusunda 10 € olarak para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Böylece yatıracağınız para döviz kurundan olacağı için paranızın değeri arttığı zaman sizinde paranızın değeri artmış olmaktadır.

Para yatırma işlemleri nasıl ki bankamatik ortamında para yatırmak çok kolay Ukash Kart sisteminde de para yatırmak çok ama çok kolay özellikle ülkemizde Ukash satış merkezi olarak hizmet veren Aref Bilişim Ukash şirketini seçtiğiniz zaman size uzman kadrosu sayesinde güvenli ve kolay bir şekilde para yatırma işlemlerinin tümünü gerçekleştirme fırsatına sahip olacaksınız. Yatırdığınız paraları her türlü internet sitesinde rahatlıkla kullanabilir ve sorunsuz bir şekilde harcayabilirsiniz.

Peki Ukash Kartınızı Alışveriş Sitenize Nasıl Yükleyeceksiziniz?

İnternet sitenizin para yatırma sayfasına giriniz. Yükleme seçeneklerinden ukash’ı seçiniz. İki boş buton açılacaktır. Birinci yani üstteki boş alana 19 haneli kodu, ikinci boş alanada ukash miktarını(örneğin 10€ için 10 rakamını) yazınız. yükle butonunu tıklayınız. Artık yükleme işleminiz bitmiştir güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Bir yorum bırakın