Ukash Fiyatları Neden Değişiklik Gösterir ?

Ukash kartı; son zamanlarda giderek yaygınlaşmakta olan, online olarak alışveriş yapılan sitelerde kredi kartı kullanmak istemeyen kullanıcılar için alternatif bir yol olan, bir çeşit sanal paradır. Anlaşmalı olduğu ve ödeme seçenekleri arasında ukash simgesinin bulunduğu tüm online alışveriş sitelerinde kullanılabilen ukash kartları, güvenlik açısından sağladığı olanaklar ile kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırmaktadır. Avrupa’da çoğu ülkede yasal olan ukash kartları ülkemizde de yasal olası için büyük bir çalışma yapılmaktadır.

Ön ödemeli bir kart olan ukash kartları diğer ödeme seçeneklerinden farklı, olarak yatıracağınız para miktarını kendiniz belirlersiniz ve alışveriş yaparken hiçbir kişisel bilgilerinizi girmek zorunda kalmazsınız. Böylece internet üzerinden alışveriş yaparken dolandırılmaların önüne geçmiş olursunuz.

İnternet üzerinde ukash temin edilebilecek çok sayıda site vardır. Bu sitelerin farklılık göstermesiyle birlikte ukash fiyatlarında da farklılıklar görülmektedir. Bunun nedeni ukash firmasının İngiltere merkezli olması ve ukash temin ederken beraberinde ekstra bir masraf çıkmasıdır. Ülkemizde ukash kullanımı şu an için yasal olmadığından dolayı ukash almak Avrupa ülkelerine göre biraz daha zordur. Çünkü Türkiye’den ukash temin eden bir kullanıcı bunu doğrudan yapamaz. Eğer yasal ukash almazsanız kdv, vergi gibi masraflardan kaçınmış olursunuz ve ukash için ödemeniz gereken para biraz daha az olur. Fakat bunu yaparken ukash satın aldığınız yerin banka hesap bilgilerinin ve her zaman ulaşabileceğiniz bir telefon numarasının olmasına önem gösteriniz.

Bir yorum bırakın