Call Us Free: 1-800-123-4567
Genel

Haşere ve Kemirgenler İle Mücadele

Bakırköy ilçesi 20.000’nin üzerindeki nüfusu ve Ankara’ya 33 km. olan yakınlığı ile hızla büyüyen ve gelişen bir homojen yapıya sahip bir ilçedir. İlçenin gerek kentsel görünümü gerekse tarımsal yapısı ile ilçe insanının yaşantısında var olan bir haşere ve kemirgenler ile mücadele etme ve Bakırköy ilaçlama zorunluluğu son yıllarda artan bir oranda önem kazanmıştır. İlçede yaşayan halkın Bakırköy böcek ilaçlama ve Bakırköy haşere ilaçlama konusunda, Bakırköy Belediyesinin verdiği eğitim ve özellikle şehir merkezindeki karasinek, sivrisinek, hamamböceği ve fareler ile yaptığı ilaçlama faaliyetleri Temizlik İşleri Müdürlüğünce aralıksız yürütülmektedir. Bunun yeterli olmamasından dolayı ve ilçenin Ankara’ya en yakın ilçe olması sebebiyle ilçe merkezinde onlarca Bakırköy böcek ilaçlama şirketlerinin kurulmasına sebep olmuştur.

Bakırköy böcek ilaçlama ve Bakırköy hamam böceği ilaçlaması şehir merkezinde bu şirketler tarafından çok sağlıklı bir şekilde yürütülmektedir. İlçe merkezindeki bu Bakırköy böcek ilaçlama servislerinin piyasa şartlarındaki inanılmaz rekabeti Bakırköy böcek ilaçlama fiyatlarını son derece ucuzlamasına sebep olmuştur. Asıl önemli olanın ucuz olan değil insan sağlığına da zarar vermeyen ve yasal kurulmuş, yetki belgeli şirketlerin tercih edilmesi gerekir. Bu da her konuda olduğu gibi halkın bilinçlendirilmesi ile olur.
İlçenin kırsal bölgelerindeki insanların ise en önemli ilaçlama konusu tarımsal faaliyetlerindeki ürünü ile son zamanlarda hayati önem kazanan kene ile mücadele etmede yapılacak olan ilaçlama faaliyetleridir. İlçedeki özellikle buğday ve arpa tarlalarında olan Zararlı haşere ve kemirgenlere karşı doğru bir ilaçlama metodunun izlenmesidir. Hem tarımsal ürüne zarar verilmemeli, hem bu ürünün yok olmasına sebep olan haşereden arındırılmalı, onu kemiren fare, köstebek vb. benzeri kemirgenlerden doğru ve hızlı bir şekilde kurtulması sağlanmalıdır. Ürünün zararlı haşereden bir an önce ve etkili bir şekilde kurtarırken, ürünü kemirgenlerden arındırırken yetkili ve eğitimli şirketlerin personeli tercih edilmelidir. En önemlisi de insanların temas edemeyeceği ve zarar vermeyeceği önlemler en baştan mutlaka alınmalıdır.Kene ile mücadelede bilinçli olunmalı, her kene türünün ölümcül sonuçlar ortaya çıkarmadığı bilinmelidir. En yakın sağlık birimine acilen başvurulmalı ve kene ısırdığı yerden bilgisizce çıkartılmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Çizim Masaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Çıkış Yap