Call Us Free: 1-800-123-4567
Genel

Hamam Böceklerinden Kurtulma

Hamam böceklerinin insanların yaşam alanına girmesi ile birlikte birçok hastalık riskinin de gündeme gelmesi, bu küçük ama bir o kadar da tehlikeli canlılara karşı mutlaka önlem alınmasını gerektirir. Doğrudan ve dolaylı yoldan birçok mikroorganizmanın taşınması ve insanoğlunun yaşam alanına yerleşmesini sağlayan hamam böcekleri, insanların dokundukları yüzeylerin ve daha da önemlisi yiyeceklerinin birçok zararlı mikropla dolmasına neden olur. Kolera ve tifo gibi çok tehlikeli hastalıkların insanlara bulaşmasında rol oynayan hamam böcekleri ayrıca verem ya da Basilin gibi rahatsızlıkların yayılmasında da etkilidir.

İnsanların çevreye bıraktığı atıklar sebebiyle yaşam alanlarını kendine mesken tutan hamam böcekleri, gözle görülmeyecek kadar ufak besin parçacıklarını yiyerek yaşayabilir. Hamam böcekleri çoğu zaman herhangi bir şey yemeden uzun mesafeler kat edebilir ve uzun süre boyunca yiyecek peşinde gidebilir. Bazı hamam böceği türlerinin hiçbir şey yemeden haftalarca aktif kalabildikleri bilinmektedir. Hamam böcekleri ile aynı yaşamın paylaşılması yetişkin bireyler için dahi çok zararlıyken, bir de ortamda savunma metabolizması henüz gelişmemiş olan bebeklerin bulunması tehlikenin boyutunu arttırır. Virüs ve bakteriler hamam böcekleri aracılığı ile yiyeceklere yerleşerek, kolayca insan bedenine girmekte ve çok çeşitli hastalıklara neden olabilmektedir.

Hamam böceği sorunu basit uygulamalar ile altından kalkılamayacak kadar kapsamı, bilgi gerektiren ve ciddi bir durumdur. Bu sebepten sorunun fark edilmesinden sonra hızlıca uzman bir firma ile iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir. Gerekli sertifikalara sahip olan ve ilaçlama personeli bu konuda uzman eğitimi alan firmalar, problemi kapsamlı bir şekilde inceleyerek en uygun ilacı kullanmaktadır. Yanlış ilaç kullanımı ile hamam böceği türlerinin kimyasal maddelere karşı direnç geliştirebileceği unutulmamalıdır. Korsan firmalarca yapılan bilinçsiz, sağlıksız ve etkisiz uygulamalar ciddi sonuçlar doğurabileceğinden, çözüm için yetkili kişilere başvurulması en doğru harekettir. Hamam böceği ilaçlama servisi verdiğini iddia eden tüm firmalardan, gerekli sertifikalara ve ruhsat gibi önemli belgeler istenmelidir. Böylece firmanın iddia ettiği gibi ilaçlama konusunda uzman olup olmadığı da anlaşılacaktır. Bu işi gerçek anlamda profesyonelce yapan firmalar, %100 çözüm garantisi dahi vermektedir.

Bir önceki yazımız olan SİBEL İLAÇLAMA İLE RÖPORTAJ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Çıkış Yap