Call Us Free: 1-800-123-4567
Genel

Hackerlar Ukash Kart Kullarak Dolandırıyor Dikkat!!

Ukash Virüs aldıktan sonra veya yasadışı içerik görüntülerken veya diğer bazı yasalar kırdığın için seni yakaladı meşru kurum olarak kendisini tanıttı ve o size para cezası ödemek reddederseniz tekrar bilgisayarınızda kullanma yeteneği olmadığı söylenerek dolandırılıyorsunuz

İnternet’te dolandırıcıları av ğeşinde dikkat edin!!

Ukash virüsü neder ve nasıl çalışıyor?

Ukash Virüs her hangi bir yoldan bilgisiyarınıza inerken ya da yasadışı içerik görüntülerken(yasaklı web sitelerini girdiğinizte otomatik bilgisayarınıza inerken) veya diğer bazı yasalar kırdığın için seni yakaladı meşru kurum olarak kendisini tanıttı ve o size para cezası ödemek reddederseniz tekrar PC’nize kullanma yeteneği olmayacağını söyler. Onlar Ukash elektronik para sistemi ile 50 veya 100 Euro ödemeyi teklif. Bu hile için sonbahar ve profesyonel yardım istemeyin. Ukash İngiltere merkezli bir ön ödemeli kart sistemidir ve diğer İngilizce konuşulan ülkelerde popüler bir ödeme yöntemidir özellikle son yıllarda ülkemizde bahis ve bir çok farklı sitede kullanılmaktadır, bu nedenle virüs, diğer ülke vatandaşları sahte ince biri söz değil, normal ödemeler için Ukash kullanmak mümkün olmayabilir ağırlıklı olarak bu ülkelerde dağıtılmış olabilir .

BÖYLE BİR SORUNDAN ŞÜPELENDİĞİNİZ ZAMAN İLK ÖNCE BİLGİSAYARINIZI EMNİYET YETKİLİLERİYLE VEYA TİB İLE İRTİBATA GEÇİNİZ…

Elle Ukash Virüs kaldırma Yöntemleri

Elle Ukash Virüs kaldırmak olabilir ,ama bu sadece çok deneyimli BT kullanıcıları için önerilir – olanlar için, mutlaka zor yoldan yapıyor sevenler, başka bir seçenek yoktur. Siz ağ ile güvenli modda bilgisayarınızı girin ve görev yöneticisi çalıştırmak gerekir. Görev yöneticisi açıldığında, bunun içinde Ukash virüs süreçleri bulmak ve en kısa sürede olabildiğince sonlandırmak gerekir.Bu adımdan sonra ,kayıt sorunları için regedit’i çalıştırın gerekir.

Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nde, bu dosyaları bulmak ve Olabildiğince hızlı olarak silmeniz gerekir:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunOnce HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon \ “Shell” = “[rastgele]. Exe”

Bu işlemi doğru yaptıysanız, o zaman sorun zaten çözüldü. Bu virüs çok tehlikeli biridir ve silinmesi bazı dosyaları bile geri gelebilir, oldukça zor olabilir çünkü Tabii ki, sen, çek çift gerekir. Bazı virüslü dosyaları kaybederseniz, Ukash virüs sadece kendini yenilemesi olabilir , çünkü çok hassas el kaldırma yapın. Eğer tüm bu adımları yaptım Şimdi sonra , sadece kişisel bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar düzgün çalışıp çalışmadığını görmek. Eğer durum bu ise – sorunu çözüldü .

Bir önceki yazımız olan Ukash ile Aracı Olmadan Ödeme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Ukash para yatırma nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Çıkış Yap